Головна » Статті » Мої статті

Практичне заняття в 3 класі з господарської діяльності

Завантажити документ можна тут: http://pzsshi60.ucoz.ua/praktichne_zanjattja_v_3_klasi_z_gospodarsko.docx

МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ  І  НАУКИ  УКРАЇНИ

    КЗО «Першотравенська загальноосвітня спеціальна

школа – інтернат» ДОР»

 

 

Практичне заняття в 3 класі з господарсько-побутової діяльності         «Миття парт».

                         

 

 

                               Вихователь Сироєжкіна

                                 Ірина Андріївна

 

 

                       м. Першотравенськ

                                    2016 р.

 

Практичне заняття в 3 класі з господарсько-побутової діяльності «Миття парт».

                                                        «Чистота – запорука здоровя».

Мета: вправляти дітей у митті парт, доводити до автоматизму, вчити дітей працювати колективно; розвивати навички самообслуговування; виховувати працелюбність, охайність, чистоплотність, акуратність, вміння доводити справу до кінця.

Обладнання: робочий одяг, відра, ганчірки, віник, швабра, совок, миюче, малюнки «Колективне прибирання у класі».

 

                                  Хід заняття.

 

I.Організація класу:

  1. Привітання.
  2. Психологічний настрій: поведінка, активно працювати, бути уважними, охайними.

     II.  Загальнокорекційна частина:

         1)  Ми з вами зайшли  до нашого класу. Скажіть, який він?  ( Затишний, красивий, чистий…)

         2)  Що роблять для того, щоб приміщення було гарним, чистим?  (Прибирають).

         3)  А ще для чого прибирають у приміщенні?  (Щоб бути здоровими).

         4)  Які види прибирань ми вчили?  (Сухе і вологе прибирання).

         5)  Що роблять при сухому прибиранні?  ( Складають речі, підмітають, пилосос ять, витирають пил).

         6)  Що роблять при вологому прибиранні?  (миють вікна, панелі, двері, парти, підлогу …)

         7)  Що треба зробити після прибирання приміщення?  ( Вимити руки з милом, відкрити кватирку для провітрювання).

         8)  Зараз я хочу загадати вам загадки, а ви спробуйте їх відгадати:

* Скручений, зв’язаний, та не плаче, а по хоті скаче.          (Віник)

* Що таке пливе і ллється,

   Часом на камінь дереться,

   Як немає – все всихає,

    Звір і птах помирає.                                                              (Вода)

*Як до низу іде –

  То дзвенить і гуде.

  Вгору ж як здіймається –

  Плаче – заливається.                                                             (Відро)

 

*Він охоче пил вдихає,

  Не хворіє і не чхає.                                                               (Пилосос)

 

*Цього діда мусиш знати,

  Він стоїть десь під стіною.

  Кожен день твою кімнату

  Підмітає бородою.                                                                 (Віник)

 

*Гаряча і холодна –

  Завжди тобі потрібна.

  Ти поклич мене – біжу,

  Від хвороби стережу.                                                            (Вода)

 

*Підперезаний Іванко всю хату оббігав, а в

  куточку став.                                                                           (Віник)

 

*Грушка – не грушка,

  Вушка та дужка,

  Порожнє бринчить,

  Повне мовчить.                                                                      (Відро)

 

  • Наступна загадка на російській мові, але я сподіваюся, що зрозумієте про що вона:

 

* Букву   «Т»  переверну

   И в водичку окуну.

   И такой теперь она

   Танцевать со мной должна.

   А станцуем с нею танец –

   Заблестят полы как глянец.                                                 (Швабра)

 

9) Ось у нас стоїть інвентар для прибирання. Давайте назвем його:  відро, швабра, віник…

а) А зараз виберіть мені з всього інвентаря, що потрібно для сухого прибирання.

 

б) А тепер виберіть інвентар для вологого прибирання.

 

в) Тепер скажіть, що нам знадобиться для миття парт?

 

 

III. Основна частина:

 

  1. Повідомлення теми.

 

  1. ТБ з інвентарем. Обережно!

 

  • Щоб мильна вода не потрапила в очі, рот;

 

  • Не набризкувати воду на підлогу, щоб не послизнутися, не перечепитися через відро і не впасти;

 

  • Не розмахувати ганчіркою, щоб не попасти іншим дітям в очі;

 

  • Коли міняєте воду у відрах, уважно, ретельно перевірте чи немає у воді ганчірки, щоб не забити каналізацію.

 

  1. Розподіл доручень та ділянок для миття:

 

а) Принести води: Тарасов О., Василенко М., Тарасов А., Панфілов А.

 

б) Мити  парти  (пояснити, як мити):

 

I ряд – Тарасов А., Тарасов О., Бакульманова А., Василенко М.

 

IIряд – Сичова Т., Лубенська О., Торчинська Н., Вірютін В.

 

в) Вимити дошку: Панфілов А., Демяненко В.

 

г) Вимити ганчірки, повісити сушитись ( перевірити, щоб не залишились ганчірки у відрах з водою).

 

д) Винести воду, вимити відра: Демяненко В., Тарасов О., Василенко М., Панфілов А.

 

(Контроль, індивідуальна допомога при митті парт за необхідністю)

 

е) Вимити руки з милом.

IV. Заключна частина:

  • Перевірка  виконаної роботи;
  • Прибирання інвентаря;
  • Підсумки  (хто як працював).
Категорія: Мої статті | Додав: pzsshi (07.02.2017)
Переглядів: 341 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar